Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.12.2018 09:46:24 

Chovatelská stanice dlouhosrstých morčat  Z Poodří

NOVINKY

 

  Chovejme morčata i jiná zvířata pro radost. Pěstujme dobré vztahy mezi námi, chovateli a přáteli zvířat. Nepomlouvejme se, neurážejme a mějme úctu k chovu druhých.

Solidní chovatel, pokud má problém s někým druhým, vyřeší  své záležitosti soukromně. kdo pomlouvá a úmyslně uráží druhé veřejně, je pro mě osoba s nejistou sociální úrovní.

Mějme rádi zvířata a mějme se rádi mezi sebou.  Pokud se rádi nemáme, alespoň se tolerujme :-)  

každý rozumný člověk si jistě udělá obrázek na věc sám a kdo mě zná, ten má jistě také svůj názor. A nikdo nikomu jeho názor nebere, to je samozřejmé :-) Pac a pusu všem morčecím čumáčkům a chov některých pozdravení majitelům 

 

 

29.10.2013 - Dlouho neaktualizováno, tímto se omlouvám .... narozeny: vrh  A - Adélka zůstala doma - v Brně na výstavě získala ocenění za 2. nej baby coroneta 

Vrh B - doma zatím zůstává Buffy - saténová šeltie trikolorka

 

vrh C - prozatím zůstává červenobílá samička Caroline

NA PRODEJ jsou vrhy D, E a smička z vrhu F


17.6.2013 - Vrh Z - Chelsea porodila krásných 6 mimin ... všichni jsou velcí a vpořádku. I maminka zatím odchov zvládá. 4 genoví skinny - dvě holky a dva kluci  a 2 skiníci kluci


8.6. - Vrh Y - Denali mě pěkně vypekla. Už dva dny jsem ji pořád hlídala a čekala jsem narození mladých. Byla jsem ji zkontrolovat ve 21:00 hod. a nic, koukala na mě s výrazem, co se jako má dít.... No a v 21:30  hod. jsem  přišla znovu a už na mě hleděly 4 malé hlavičky :-)


Smutný vrh po Leice - kdo jste čekali na miminka, tak mám smutnou zprávu - Leice jsem  pomohla porodit tři, už mrtvé, obříky, sama by to nezvládla. Byli to dva kluci coroneti a holka šeltie - všichni v poměru barev :-( První mimčo šlo ven polohou příčnou (tedy hřbetem) a Leika nebyla schopná ho sama vytlačit. Byla statečná, byla z toho hodně slabá, ale zvládla to a snad se od ní dočkáme ještě nějakých potomků.


17.8.2012 - Vrh Q - Santa Ella Od Ječmínka  a Chimborazoo Dandelion - narodili se jim tři kluci, se satén genem, černobílé šeltie a jeden texlík :-)


12.8.2012 - Vrh P - Barunka Pod Skalkou a Sunny Z Poodří - kluk a holka, saténové krémové šeltie :-)


20.5.2012 - Vrh L - na světě jsou mladí po Sulfadimidi Z Přediny a Kenshi Od Ječmínka. Narodili se tři kluci a jedna holka, všichni v nestandartním poměru :-) a všichni merina. Jsou šikovní, zdraví a velcí. Všichni jsou na prodej.


18.5.2012 - Smutný den, kdy jsem pochovala svou Tarinku. Všechna svá zvířátka máte rádi, ale jsou taková, která Vám k srdci přirostou tak nějak víc a některá, která jsou ta nejmilejší. A Tarinka pro mě byla tou nejmilejší. V bříšku měla 5 mláďat, bojovala, ale bohužel svůj boj prohrála.


12.5.2012 - Výstava v Olomouci - Výstavy jsem se osobně nezůčastnila, ale díky Jiřině Kučerové a Pavle Kolářové jsem mohla vystavit Rustyho a Elinku. Rusty získal 4. čekatelskou kartičku s 95,5 b. Elinka tolik štěstí neměla, získala jen 94 b., což mě trošku zklamalo, protože je táááák krásná :-) ale nevadí, díky oběma výše jmenovaným za výpomoc


28.4. 2012 - Výstava v Přerově - Díru do světa jsme neudělali :-) ale Satnta Ella a Rusty získali kartičky, takže jsme spokojení :-). Elinka získala ještě druhou kartičku v neděli, díky Jiřině Kučerové, která se o ni postarala. Díky.


1.4. 2012 Vrh K - maminkou je Amira Baerengold a tatínkem je Kenshi od Ječmínka. jsou to jeho první potomci :-) Narodily se dvě samičky a jeden sameček. Samičky jsou červeno bílé, jedna saténová šeltinka a druhá SG texelka, sameček je SG merino červeno černý s bílou. Texelka se však narodila s váhou 56 g, další dva s váhou 110 a 102, takže je to proti nim bobek. Uvidíme, jestli vše zvládne, zatím je slabounká.


30.3.2012 Nic zvláštního se u nás neděje. Na nový domov čekají Itchy, Ittie a Jojo. Sulfadimidi Z Přediny není březí, myslela jsem že ano, proto jsem ji od Kenshiho oddělila. No a odedneška jsou zase spolu, tak snad napodruhé to vyjde. Jinak jsou od dnešního dne spoolu Leika s Gudrun u Limba a dále je Kate u Jupíka, takže tady po delší době snad budou světlá mimča, protože poslední dva vrhy světlých nevyšly.  


3.3.2012 - Barunka měla těžký porod, porodila dvě mrtvá mláďata, obě krémová, jeden satén, která ani nerozbalila, jak byla unavená. Barunka se zotavuje, jsem ráda, že to zvládla. Věděla jsem, že mimča jsou v bříšku mrtvá, protože jsem necítila žádný pohyb. Je to druhý vrh světlé řady, který nevyšel - loni Kate porodila jedno mrtvé, velké mládě. Takže světlým se u nás nějak nedaří ....


8.2.2012  Vrh J - Krásná tři miminka druhého letošního vrhu, všichni šeltie, jeden sameček a samička v poměru barev, druhá samička s černou. Maminkou je Honey v.d. Alten Bahn, taťka Chimborazoo Dandelion.


2.2.2012  Vrh I - na světě je první letošní vrh. A k mému překvapení byla první na řadě Yuppie, u té jsem čekala, že porodí až delší dobu po Honey, protože Honey je na prasknutí a na Yuppie nebylo břicho ani vidět. No a dneska na mě čekalo překvapení v podobě tří trojbarevných prďolků, dvou kluků a jedné holky, holka je texelka a kluci texel a šeltie. No ... malinký brindlík na zadku se najde, ale o to krásnější mají papulky :-D


22.1.2012 - Honey a Yuppie jsou březí s Čimbíkem (Chimborazoo), K holkám se přestěhoval Kenshi - je se Sofi a s Amirou. 


2.12. Vrh CH - Na světě jsou genoví skiníci - dva kluci a dvě holky. Jednu ze samiček si nechám, ještě ale nevím kterou, to se uvidí :-) Maminkou je Pinky Z Poodří a tatínkem Ondrášek Z Poodří. Mimča jsou moc hezká, s pěknými hlavičkami a klopenými oušky.


26.11. Zimní výstava v Prostějově - vyjela jsem s pěti morčátky - Limbem - krásný kus chlapa, získal 94b., hold kartička nebude, Sunny - 93,5b. - no, v srsti nebyl zrovna úchvatný, ale brala jsem ho přece jen na zkoušku, Chimborazoo si vybojoval nulu za černý nádech v červené barvě na hlavě - no jo, buď to mám nervy, že má morči červenou moc světlou, nebo naopak dostanu nulu za černý nádech. No to už je hold osud :-) Rustík s Kenshim dovezli domů kartičku, oba měli 95 b., Kenshi se stal nej. coronetem A+J (skupiny byly spojeny) a dále se stal 3. nej. dlouhosrstým morčetem. Ceny na výstavě byly fajn - přijela jsem s obří taškou plnou sena :-), originálním hliněným pohárem a něčím dalším na zub morčátkům. Vždycky říkám, nejlepší je cena, která se dá sežrat :-) Kenshi zaregistrovaný, registrací prošla i skinička Denali. Doma máme novou princeznu - Santu Ellu Od Ječmínka, saténovou černobílou coronetku. Až doma jsem sice zjistila, že je to přímá sestra Kenshiho (myslela jsem, že jen poloviční), ale její kukuč mě tak dostal a hned mi začala olizovat ruku, takže jela semnou. Je to prcek, tak to musí honem dohnat.  Výstava pěkná, díky organizátorkám a příští rok třeba zase.


20.11. Vrh H:  po příchodu z práce mě čekalo milé překvapení, dvě kuličky, které se tulily k mamince Ruby Hopeful Farm. Rubinka je krásná samička s krásně sytou červenou a neodolatelný kukučem :-) Taťkou je Limbo. Kluci jsou krásní, bez zálomků, merinek nemá poměr bílé barvy, šeltiáček ho sice nejspíš má, ale rozložení barev není úplně super. Což vůbec nemění nic na skutečnosti, že jsou oba moc krásní a těší se na své nové majitele :-)


5.11. Vrh G: mezi 05:15 hod. a 06:00 hod. ráno porodila Suzie Hopeful farm 5 krásných červenobílých prcků. Byla šikovná a já ji jen potichu pozorovala. Taťkou je Limbo. Ve vrhu jsou 3 kluci a 2 holky, překvapil mě šeltiák, kterého jsem příliš nečekala, když oba rodiče jsou coroneti. Mimča mají všechna poměr k výstavám, někteří mírně horší rozložení, ale všichni mají naprosto úžasný kukuč :-)


4.11.  Vrh F: Dnes jsem u Kate Aciášek našla jedno obří, bohužel mrtvé miminko. Mělo 150 g a bylo veliké. Porod Kačky jsem čekala později, protože bříško neměla nijak veliké. bylo jedno, ale bohužel moc velké a asi se při porodu udusilo. Byla to krémová coronetka. Kate je v pořádku.


17.10. Na světě je vrh E - mamka Leika Z Poodří a taťka Muffin Z Poodří. Gudrun je SG, takže mimča ho taky ponesou. Narodily se šeltie - dvě holky a kluk. Holky jsou červeno bílá s černou a červeno bílá se zlatou aguti a kluk je 3color červeno bílo zlatá aguti. Snad i  v poměru. Možná s odřeným ušima, ale snad jo. Muffin má příjmení Z Poodří, ale jeho maminka Honey v.d. Alten Bahn přijela již nakrytá samečkem Z CHS Villa Gremlin, takže Mufinek je sice Z Poodří, ale ze zahraničního krytí. Holky budou vhodné jako mazlíci, ale i v chovu se uplatní, kluk možná i na výstavy. Každopádně Gudrun má úžasný kukuč s obrovskýma očima, který po ní i její dcerky dostaly do nadílky. Sameček má úžasnou hlavu a bude to kus chlapa.

 


4.10. Máme skinny miminka!!! Po smutném vrhu Z jsou na světě Déčka. Jsou to dva kluci a holka. Jeden klučík černý s bílou je drátěnka, ale je moc milý, vypadá jak čertík :-) Druhý klučina je černý s červenou a černou, chloupků má trošku více, ale z větší části slezou. No a holka je 3 colorka, zatím nevím, jak to  s barvičkama bude, proto ji zatím nenabízím. Narodilo se i čtvrté mimčo, ale to jsme našla už mrtvé, byla to černobílá samička, která vážila 105g. Škoda jí ... Prckové jsou aktivní, hopsají a mamka Tarinka je moje největší zlatíčko, které všechno zvládlo na výbornou! Díky Katce Kuchařové z Darling Of Fortune za půjčení samečka Fillowa Od Medunky.


10.9. Přivítali jsme zpět Ondráška, který k nám přijel na krytí. Dávám k němu samičku Pinky, která dle mého nevyniká příliš pěknou srstí. Proto ji zkusím do vrhu genových skinny, kteří by měli být tříbarevní, popř. 2barevní. Tak uvidíme. Prodaný je Muffin a Bella, na transport čeká Sunny a červenobílá coronetka Carmen.


3.9. Nic zvláštního se neděje. Fillow odjel zpátky domů do CHS Darling of Fortune, díky Katce Kuchařové, krytí se zadařilo a Tarinka snad na svět v pořádku přivede krásné a zdravé nahatinky. Po nevydařeném minulém vrhu se na ně moc těším. Jako z vody nám také rostou koťátka, která stále čekají na nový domov, takže mi to nedá a i tady přidám jednu jejich fotku. Taky zveřejňuji fotku coronetky Vinnie, která bydlí u paní Polanské na Slovensku a dále mě také potěšila fotka texlíka Yummiho, který bydlí u rodiny Matouškoých.


Výstava Opava - Výstava moc pěkná a těch cen ! To jsem opravdu už dlouho neviděla. A měla jsem radost, když jsme na nějakou tu cenu dosáhli i my. Chimborazoo Dandelion si odnesl ocenění za 3. nej. šeltii + kartičku za 95b. a Suzie Hopeful Farm byla 2.nej coronetem. No spousta dobrot a pošušňáníčka. Svou první výstavu absolvoval Rusty Tesoro a domů donesl čekatelskou kartičku s 95b. Smůlu měla bohužel zase Yuppie, která zase doáhla jen na nulu, při své nešikovnosti, i mé samozřejmě, ještě k tomu přišla ke zranění, kdy si strhla drápek o pletivo výstavní klece. No a zase jsem zhřešila a neodolala a domů mi přibyl sameček Kenshi Od Ječmínka, saténový trikolorní coronet.


Výstava Velké Losenice - Přišla skvělá zpráva z CHS Golden. Zde žije Owen z Poodří, která se blýskla na sobotním i nedělním bojišti ve třídě mazlíků. Vyhrála oba dny, získala snad "nemožných" 100b. a udělala mi véééélikou radost :-) Tímto děkuji Monice Kasperové za fotky, které zde pyšně uveřejňuji :-)


27.7.2011 - Na světě je vrh C - od Leiky a Limba. Že je taťkou Limbo je nevylučitelné, protože všechna tři mimča mají bílou šmouhu přes pusu a tmavou hlavu - stejně jako taťka. Jak přes kopírák. Narodil se poměr 2,1 - holčička má výstavní poměr barev, všichni jsou bez zálomků. Narodilo se i čtvrté mládě - bohužel bylo mrtvé, holčička taky s výstavním poměrem. Škoda jí. Leika je v pořádku, tak hlavně ať prckové rostou.


9.7.2011 - Nic zásadního se neděje. Leika je březí.... 13.6. jsem ji oddělila od Limba a dala ji k Muffinovi, protože s Limbem se ne a ne zadařit. Leika je březí, mimča už kopou, ale protože je to bez pár dní jen měsíc, myslím si, že mláďata Muffinova zřejmě nebudou. Uvidíme, až kuknou na svět smiley Do nového domova odjel Quinley - 3colorní šeltiák. Uvažovala jsem nad tím dlouhou dobu - Quinley nedal příliš pěkné uši svým potomkům, sám měl pořád takovou "žádnou" srst, tak se to tak nějak sešlo, a když k nám přijela návštěva, zalíbil se a už si ho vezli ssebou domů smiley


21.6.2011 - Vrh B - Dnes ráno přivedla na svět Sofi Z Přediny 2 krásné kudrnaté holky, taťkou je Kalimero. Holky jsou trikolorní, bez zálomků, jedna dokonce s nulovým brindlem a toho si moc cením.


12.6.2011- Bohuňovice - Ráno, při chystání na výstavu to všechno začalo :-) nejdříve tak, že jsem to večer spletla a nachystala jsem si budík o hodinu později, takže v době, kdy jsem měla chystat a balit morčata, byla jsem ještě v pyžamu surprise takže všechno honem honem. Dále jsem při skládání přepravek  a balení morčat šlápla do psího  ho...na a nakonec, když už jsem byla konečně na cestě, zjistila jsem, že nemám navigaci, takže do Bohuňovic naslepo.... Samozřejmě jsem se v městě ztratila a bloudila jsem - tímto díky Martině Smolkové za telefonní náhradu navigace smiley takže jsem úspěšně dojela v 9hod. na výstavu. To ale nebylo vše, takže nakonec jsem při parkování auta vjela na pařez, který v trávě nebyl vidět, takže jsem se ze spárů pařezu, který autečko nepustil tam, ani zpět, dostala díky čtyřem silným chlapům. No a výsledky? Chmborazoo Dandelion - 0b. za nepoměr barev - no to by nebylo, aby ho na jiné výstavě neposoudili! Jupík se stal 3. nej adult šeltií a Zuzanka (Suzie Hopeful Farm) se stala 1. nej. baby coronetem. Takže tak. Kate 94b., Chazzy 94 b. a Tarinka v mazlících 97,5. (co se týče hodnocení ve výstavní třídě C, je to na dlouhou debatu, ale na této výstavě jsem viděla, že je to jen tak, jak se komu chce a ne o morčatech, byť jen o těch mazlíkovských).

Velkou radost mi udělala Tweety Z Poodří, která v oba výstavní dny vyhrála 1. baby šeltii a dosáhla 96 a 97b. Gratuluji Michalu Sviatkovi (CHS Micky) a samozřejmě i sobě, protože Tweety je přece Z Poodří smiley


 ještě dodávám k výstavě v Olomouci: Owenka Z Poodří vyhrála mazlíky a umístila se tedy jako 1. nej. mazlík výstavy :-) gratuluji CHS Golden!


1.6.2011 - vrh A - začínáme druhou abecedu a to vrhem po Pinky Z Poodří a Quinley Z Poodří. Narodil se vrh šeltií ve složení 3,1, kdy jeden sameček je saténový červenobílý s černou a jedním otevřeným zálomkem, druhý je červenobílý, další je 3 color, ale s brindlem, jako jediná ve vrhu je samička černo bílá s červenou, pěkná, až na místo u oka je bez brindlu (taťka Quinley nemá žádný). Kromě saténka jsou ostatní bez zálomků. Na prodej budou jako pěkní mazlíci, nebo je bude možno zkusit v chovu. Červenobílý sameček má i výstavní poměr a rozložení barev.


21.5.2011 - Výstava Olomouc - Výstavy se účastnil Chazzy, Jupik - ti oba získali 94 b., no sláva žádná, ale hrůza taky ne :-) Muffin dostal ve třídě mazlíků nulu, prostě je to čuně :-) a ne morče. Malinká Vinnie, princeznička, získala 95b. a kartičku :-) a rovnou taky odjela na Slovensko za novou majitelkou. Dále se účastnila Kate, která dostala 93,5 b. a to si myslím zasloužila víc, ale nedá se hold nic dělat. Jinak jsem byla velmi potěšena, protože jsem viděla své odchovy, pěkná, spokojená morčiska. Udělalo mi radost, když jsem viděla Tweety, která dostala 96,5 b., Tootsie, Ushku, která taky šla domů s kartičkou čekatele. Nadšená jsem byla ze skiničky Owen, která si domů odnášela 99,5 mazlíkovských bodů. Mám prostě vždycky takový dobrý pocit, když ty svoje děti někde na výstavě potkám :-)

Velmi děkuji paní Karle Dvořákové. Je to usměvavá, moc milá paní, které velmi děkuji za Čimbíka (Chimborazoo), přivezla mi jej na výstavu a udělala mi  s tímto samečkem véééélkou radost.

Registrací prošel Quinley - okousaný a neupravený, a hned i Čimbík.

Jinak velmi sympatická byla Dana Jansen z Hopeful Farm caviary, dovezla spoustu morčátek, která byla na prodej. Já jsem si nakonec domů odvezla červenobílou coronetku a texelku červenou s bílou.

Výstavy jsem využila pro předání morčátek novým majitelům. Takže do nových domovů putovala Xania, Wayne, taky Vinnie a nakonec i Welsey, která byla pro zájemkyni, která ji chtěla, pak si to na výstavě rozmyslela, ale nakonec měla Welsey štěstí a udělala obrovskou radost mladé slečně, která si ji hned, celá nadšená, vezla domů. A tak to má být, zvířátka mají být přece pro radost!

Výstava pěkná, organizačně dobře zvládnutá - pochvala pořadatelům.

  

                         Chimborazoo Dandelion                     Ruby Hopeful Farm                       Suzie Hopeful Farm


10.5.2011 - Vrh Z - Skiníkovský vrh - Tara Modrá Orchidea a Keiko o d Medunky - Narodil se jedináček, samička s p.v. 120g, černá s bílými prstíky na jedné nožce a bílým kouskem ucha. Už po porodu ale bylo zřejmé, že to není v pořádku. Samička uhynula 11.5.

Je to tedy smutné zakončení první abecedy, smutný vrh Z.


26.4.2011 - Vrh Y - Maminkou je Amira Baerengold a taťkou Limbo von der Alten Bahn. Narodil se vrh  v poměru 1,1. Samička coronet - trikolor s por. váhou 132g a sameček merino - červený  s bílou, por. váha 121g. Jsou to krásní cvalíci, sameček je už teď vlnkovatý jako beránek, takže u něj předpokládám krásné kudrny. Samička je krásně tříbarvená s téměř nulovým brindlem (pár chloupků nad pravým okem) - její polovičním bráchou je sameček Quinley, který ma 0% brindl a krásné tmavé barvy.


5.4.2011 - Vrh X - Ráno jsem přišla po noční domů a čekalo na mě překvapení v podobě 3 kuliček pod Honey v.d. Alten Bahn. Jsou to 2 holky a kluk, všechno šeltie bez zálomků, s váhami 121, 110 a 118 g - skvělé váhy, však je Haňulka taky kus baby. No ale podivíte se nad barvami miminek. sameček je trikolorní, bohužel jeden velký brindl, což ho ale bude dělat krásným a nevšedním mazlíkem - podle hlavy to bude velký Pan samec. No a holky? Jedna je bílá - čoko s oranžovou a druhá je .... nevím jaká smiley takže to zatím vypadá na pestrý mazlíkovský vrh. No a kde se vzala ta čoko? Kdo ví ....


29.3.2011 Vrh W - máme 3 prcky v poměru pohlaví 2,1, jsou to 2 coroneti a šeltie - všichni tmavoocí, bez zálomků, maminkou je Barunka a taťka Chazzy


19.3.2011 - Vrh V - dneska se narodila miminka Gudrun po Limbovi v.d. Alten Bahn. Jsou to tři krásní coroneti s váhami 82, 93 a 103 g. Kluk bílý s červenou a dvě holky, červená s bílou a červenobílá.


13.3.2011 - Pískomilové jsou přátelská stvoření a proto jsem Piškotkovi pořídila kamaráda - samečka Harryho. Aby toho nebylo málo, zjistila jsem, že Piškotek je Piškotka :-)


9.3.2011: trošku z jiného soudku :-) Včera jsem byla ve zverimexu. Ohlížím tak zvířátka a uvidím pískomily. Pohrála jsem si s nima a jeden z nich se mi zdál úplně rozkošný. Ale přesto jsem se dala na odchod. zavřela jsem za sebou dveře a šla jsem druhou stranou ven. A ten jeden, se dal k druhé straně toho terárka a panáčkoval a "volal" na mě. No a tak jsem si ho nakonec odnesla domů v krabičce. Je to kluk, dala jsem mu jméno Piškotek. ještě mu pořídím kamaráda (nebo kamarádku), aby mu nebylo smutno. Je pěkně ochočený a krásně jde na ruku :-) http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=21794.  Měl mastnou, škaredou srst, hned jsem šla koupit písek a už je mu fajn :-)

http://www.kralici.cz/piskomilove/alba.asp?a=363


24.2.2011 Gudrun je březí - mimča kopou :-), k dnešnímu dni váží 1.180 kg, přestože je to váha celkem dobrá, na to, že je Gudí kus baby, tak se mi zdá pohublá. Dala jsem jí proto bokem od Limba a Amiry. Teď už bude mít klid v porodním boxu a budeme se těšit na mimča. Snad nebude problém a vše dobře dopadne.


 22.2.2011 Dnes jsem si jela pro samečka skinny - Keika Od Medunky. Moc děkuji za půjčení Janě Hrabovské  z CHS Modrá Orchidea , doufám, že se můžu těšit na pěkné naháčky a že vše proběhne bez problémů


15.2.2011 Pomalu jsem Chazzyho odepsala. Skoro rok a půl byl se samičkama - s Kate, s Becky, ale stále žádný odchov. S Becky byli společně něco přes rok a až teď, když jsem to vzdala a dala Becky pryč, šáhnu jí na břicho a kop. Byly tam :-) Narodil se kluk a holka, oba ice-cream coroneti. Narodil se také jeden meriňáček, taky ice-cream, ale bohužel mrtvý. Zbylí dva jsou čilí  a v pořádku.


22.12.2010 - máme vrh T po Kate a Jupíkovi :-)- paterčata v poměru 1:4, takže paráda. A dále v poměru 2:3 saténům. dva bílí tmavoocí a tři krémoví prckové.


Výstava Olomouc - 4.12.2010 - této výstavy jsem se se svými morčátky neúčastnila, protože se to tak špatně sešlo a na tento termín jsem měla naplánovány výstavy dvě. A tak jsem si musela vybrat a nakonec jsem jela do Kolína u Prahy na speciální výstavu klubu králíků Novozélandských červených. Tato výstava se koná jednou ročně a chovatelé zde mohou vystavit své nejlepší králíky, sejdou se zde králíci od těch nej. chovatelů u nás. Abych se taky trošku pochlubila, získala jsem cenu za 2. nej. samce výstavy :-)

Na výstavě v Olomouci jsem měla jedno své potěšení a to Ramiru, červeno bílou coronetku, která si z výstavy odnesla svou první kartičku čekatele, 96 b. a 2. místo v baby coronetech. Ramira je nyní v CHS Bellis a jsem moc ráda, že dělá paničce radost heart


Do konce letošního roku čekáme ještě jedna miminka. Toto se mi stane max. jednou za deset let ..... Stalo se mi to vlastně vůbec poprvé, co chovám morčata čistokrevná a vlastně, co je chovám vůbec. Samičku Kate jsem nechala dlouho se samečkem Jupíkem, protože jsem si stále říkala, že je ještě čas. No a miminka překvapila. A Jupík, protože byl v té době stále u Kate, tak toho využil a tak čekáme letošní poslední vrh T, který by se měl narodit 22.12.2010.


Výstava Bohuňovice - 6.11.2010 : Nic jsme nevyhráli, nic jsme neprodali, ale zase tak hrozné to nebylo. Nasty za 95,5b. a Limbo jen sad za 95b. mají kartičky, Nugett získal 94,5 b. za stroupek na uchu když si ho někde odřel a za to, že je větší čunče, než brácha smiley. Leika nedostala žádný bod, díky střihové úpravě, kterou si vytvořila (nebo jí možná Gudrun  okousala, nevím, ale výsledek je 0b.) Přesto ji Andrea Kroftová zaregistrovala. Zaregistrovala také Honey, Nastyho, Ondráška a Owenku. Jinak výstava "odsejpala" organizace O.K., místa méně, ale dalo se to přežít. Až na tu konkurenci, ale vo vo vo tom to je wink


15.10.2010 - vrh S. Maminkou je Kate Aciášek a taťka Jupik Z Poodří. Malí jsou ve složeí 2,1, překvapením je krémový saténový sameček šeltie, dále máme krémového kluka šeltie a holku coronetku ice cream s bílou v korunce :-) 

 


6.10.2010 v 15:00 hod. přibyl vrh R - maminkou je Bianca Aciášek a taťkou Webík Akdar.

A máme holčičí trio - červenobílou coronetku Ramiru, šeltii červenou s bílou Rorzinku a coronetku červenou  s bílou Roxettku. Holky budou na prodej.  Holky měly pořádné porodní váhy - Ramira 134g, Rozalia 112g a Roxette 130g. Toto jsou poslední Biančina miminka, teď už si bude holka užívat jen rentu cool

 


27.9.2010 se narodil vrh P a v závěsu za ním i vrh Q

 


23.9.2010 se narodil nahatý vrh O ve složení 1,3.

Tatínek Austin Lovely, Maminka Tara Modrá Orchidea.

 

http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=15757


Výstava Prostějov 12.9.2010 - Na výstavě se prezentovalo pouze jedno z mých morčátek, a to Limbo v.d. Alten Bahn, který si vedl nad očekávání dobře. S 96 body se stal 1. nej coronet baby a 3. nej dlouhosrstým morčátkem. Dovezl si spoustu pěkných a hlavně užitečných cen a kartičku čekatele na šampiona. Děkuji Katce Kuchařové, která ho vzala do Prostějova s sebou.

 


21.08.2010 - Na světě je vrh N Taťka Jupík a mamka Barunka. Mám z mimin velkou radost, protože jsem jejich narození čekala trošku později, tak to bylo pro mě překvapení. Narodili se 3 kluci, všichni jsou obříci, bílé tmavooké šeltie bez zálomků :-)

Prostě krása převeliká :-)

 


 12.8.2010 - morčátka mají konečně nové, letní, bydlení.

   


 26.07.2010 - Narodil se vrh M po  Honey von der Alten Bahn a Flanigan Villa Gremlin - jistě atraktivní spojení dvou rodičů. ve vrhu jsou 2 holky a 2 kluci. Holka je černobílá a černá s bílou a červenou, samečci jsou černo bílo červený , bílý s černou a červenou. Všechno jsou šeltie bez zálomků. Zájemci o morčátko do chovu, hlaste se :-) 

 

http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=19119


17.07.2010 - konečně po dlouhé době, co se nedařilo, je na světě VRH L po Gudrun a Webíkovi. Mám náramnou radost, protože je to letos teprve druhý vrh (a to už je červenec).

Elka jsou nadílka červenobílých šeltií ve složení 1,3 takže holky jsou v převaze :-) Sameček má výstavní poměr barev i rozložení, jedna samička taky a zbylé dvě holky jsou červené s bílou. ...No krasavci náramní jsou to všichni.

http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=19017


 

3.7.2010 - Mám doma dvě nová morčátka: samečka Limba - červenobílého coroneta a samičku Honey - šeltii černo bílou s červenou, oba  von der Alten Bahn. Díky moc za domluvení přepravy z Německa do ČR Dance Třískové a za převoz z Prahy do Olomouce Martině Smolkové.

 


 17.6.2010 - Dnes jsem si udělala výlet do Valašského Meziříčí, kde jsem navštívila CHS U tří prasátek, abych zde namluvila Tarince ženicha. Nakonec to dopadlo tak, že i když měla Tarinka zabaleno na pobyt mimo domov, jel klučina nakonec s námi k nám. Tímto chci Indrákovým moc poděkovat za půjčení samečka.  Rodina Indrákových mě mile přivítala, jsou to sympatičtí a zvířátka milující lidé. Mají dva úžasné sphynxe, roztomilého čínského chocholatého pejska a spoustu krásných nahatých skiníků :-) A taky mají velice zajímavé hady vejcožrouty :-)

Tarinka je tedy odedneška s Toníčkem - Austin Lovely - aguti zlatý  s bílou.


 Tak světlá chvilka, kdy jsem se těšila na mláďátka, trvala jen chvíli. Horké dny a obrovské břicho udělaly zle a dnes ráno jsem našla Puffinku mrtvou. Takže smůla se mě drží dál :-( Škoda krásné červené texelky a nenarozených miminek. Bude mi moc chybět, jak v chovu, tak jako fajn milá morčice :-(


Výstava v Příboře - 12.6. - výstava pěkná, blízko malého náměstí, pod stromy hezké posezení. Díky za pěknou výstavu. Příště přijedeme zase. A výsledky? No, nijak extra si moje morčátka sice nevedla, ale nic se neděje :-) Registrací úspěšně prošla Gudrun a Kate. Kalimero si bude muset počkat, protože momentálně vypadá jako oškubané kuře - a taky že si z výstavy odnesl cenu za "Morče kuřátko" - tedy nejmladší vystavené morče výstavy, takže až mu srst doroste a až trošku zmužní, bude vše ok :-) Jinak Jupik dostal 95b. a kartičku čekatele, Barunka měla "jen" 94 b., ale nebylo to nejhorší - okousaná srst ještě pořádně nedorostla a zažloutlý zadek - no prostě se to uhlídat vždycky nedá :-( No a nakonec Chazzy, který zažil asi největší bodový pád svého života :-) dostal pouhých 91,5 b, no jo, není vždy posvícení. A abych nezapoměla na Sofinku, ta dostala v mazlících 98,5 b., takže hezké. Na umístění to nestačilo, ale byla moc hezká. A ani si nikdo nevšiml, jak má půlku těla zelenou, protože si po koupeli poležela v trávě a hodila si tak zelený přeliv :-)

Díky Adce Masárové (CH Adelaide) za fotečku :-)


Pár nových fotek: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=15608


Opava 2.5.2010 Skinny výstava -  Tarinka si z této výstavy dovezla 3. místo za nej. skinny mazlíka, dosáhla 98,5 b. (1. i 2. mazlík měli shodně 99b.) Asi by to bylo ještě napínavější, protože Tarinka ztratila 0,5 b. za špinavou packu. Počůrala se, pěkně si v tom poležela a já jsem ji očistila celou, akorát na jednu nožku jsem zapoměla, takže půl bodu dolů za špinavou nohu. Jinak pěkná výstava s rodinnou atmosférou a pěknými cenami.

   


Výstava Prostějov - 1.5.2010 .... Vyrazila jsem s tříčlennou bandou - Chazzy, který byl ohodnocen 94,5 b. Kartičku bohužel nezískal, ale bodování bylo tentokrát velice přísné. Jupík získal jen 93 b., což mě mrzí, protože si myslím, že má rozhodně na víc. Ale slovo posuzovatele je hold rozhodující. Mým názorem je, že pěkným zvířatům kolikrát hodně ubrali a těm méně pěkným zase dali více bodů, než na které by měli. Hodně bylo také diskvalifikací. Některé byly až neuvěřitelné - viz přenádherná oranžová merinka, která na sebe strhávala pohledy každého, kdo prošel okolo. Jindy zase průměrné zvíře, dosáhlo poměrně vysokého hodnocení. No už vůbec jsem nepočítala s tím, že Barunka dosáhne 95,5 b.  získá svou první kartičku čekatele. U této morčinky jsem čeklala právě Ob., nebo velkou ztrátu bodů, kvůli kratší srsti nazádech. A ejhle, zase měl posuzovatel jiné oko, než ostatní. A v tomto případě k lepšímu. Jinak výstava pěkná - seno  a podestýlka pro každého jako vstupní pozornost. Ikdyž počasí dalo zabrat nejen nám, ale převážně morčatům, která v ne příliš šťastném prostoru špatně snášela horko.


Přivezla jsem si z výstavy v Prostějově  novou samičku - Sulfadimidi Z Přediny - merinku bílou, s černou  a červenou. Samička už má jméno Sofi, protože její původní jméno je vskutku špatně skloňovatelné. A je to prostě Sofi :-) Bydlí s Amirou a rozumí si spolu dobře

 


 Máme doma zpátky Gudrun, která měla v CHS Adelaide 1 vrh (B) ... foto zde 


 

28.3.2010 se Amirce narodila její první mláďata. Vše proběhlo v pořádku a bez problémů.

více fotek ZDE

 


7.2.2010 se konala výstava morčat v Opavě. Velký dík a uznání Janě Hrabovské a všem, kdo pomáhali, za organizaci, je to kus dřiny výstavu zorganizovat. Je to dobře, protože tady, v Moravskoslezském kraji je výstav málo.

A jak morčáci dopadli? Jupík - 96b. v rozstřelu získal bramborovou medaili :-), Jenda - 95b. a cenu za 1. nejlepšího texela, Chazzy získal 95b - coronetů bylo ze všech plemen nejvíce. Ennie dostala Ob. za pěšinku na břiše (byla to její nevím kolikátá výstava a nikdy pěšinku neměla - takže nejspíš si ji dneska úspěšně vyležela), je to škoda, protože je to kus pěkné baby, ale nevadí :-) A nakonec naše Tarinka, ta získala jako mazlík 98,5b. a v rozstřelu taky bramborovou medajli v mazlících. Takže máme doma 3 kartičky čekatele šampiona a pěkný pocit z proběhlé výstavy. 


 

Od pátku, 29.01.2010, mám novou samičku - Barunku Pod Skalkou. Je to bílá tmavooká šeltinka, nar. 12.12.2009.


Galia Z Poodří, samička žijící u Lucky Bělinové, v CHS Aciášek, má miminka. Jsou nádherná, povedla se parádně a mám z nich radost :-)

Fotky miminek jsou zde 


 

 5.12.2009 se konala v Olomouci 2. Vánoční výstava morčat. Výstava se moc povedla, domů jsme odcházeli spokojení.

Do nového domova na Slovensko odjel Harley, který snad jako jediný zůstal tak dlouho doma. S hodnocením 97 b. jako mazlík nedopadl vůbec špatně. Ikdyž pro příště zase vím, na co si dát pozor, abychom zbytečně o bodíky nepřicházeli.

Byla to první výstava pro Chazzyho, který odešel s 95 body a s registračním číslem, takže taky spokojenost.

A vůbec největší úspěch, pro mě a jistě i pro Martinu Krajíčkovou z CHS Bellis, které její (moje) Chiara z Poodří vybojovala krásných 98 b.

Fotky fotila Veronika Fojtíková (díky za ně). Na první fotce Chazzy a Chiara.

   


    Máme novou holku. Tara Modrá Orchidea.

nové fotky chovných morčat

http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=15574

 

kdyby Vás zajímali králíci, fotky zde:

 http://www.kralici.cz/alba.asp?a=13928

http://www.kralici.cz/alba.asp?a=13929

http://www.kralici.cz/alba.asp?a=13930 


25.9.2009 zemřel Zeušek :-(

      


 Výstava v Opavě: Výsledky průměrné, morčíci na tom nebyli se stavem srstí nic moc, ale zkusili jsme to :-)

Zaregistrovali jsme Amirku a Harleye, který je stále na prodej. Posudek měl pěkný. Až právě na tu nulu za nedostatek druhé barvy. Jinak ale pěkné lokýnky, stavba těla i barva. 

 


Máme doma novou princeznu: texel, červená - bílá s černou

 

Amira Baerengold, 19.6.2009

    

http://www.baerengold.de  


Galinka udělala radost Lucce Bělinové (CHS Aciášek) a získala na své první výstavě, kterou absolvovala v České Lípě, 95 b.   


Vrh H

 

Puffinka rodila 29.5. Po dvou zdravých mláďatech přišly komplikace, v 8 hodin ráno nám pomohl pan doktor a vytáhl mrtvé mimčo. Puffinka po dávce oxytocinu ještě v ordinaci  porodila další mrtvé. Byli to červení texelové, nezjištěného pohlaví.

Důležité je ale to, že je maminka i dva malí piškotci v pořádku.   


 

Výstava v Příboře, konaná dne 30.5. pro nás proběhla relativně úspěšně. Registrací prošel Offline, Becky i Filinka.

Offline Nickola se stal 2. nejlepší šeltií výstavy s 95,5 body a Filinka Z Poodří se stala 2. nejlepším coronetem výstavy s 96,5 body a dostala tedy na své první výstavě také svou první kartičku čekatele na šampiona. Filinka odjela se svou novou majitelkou do nového domova.

Petra Švarcová moc moc pochválila Becky. Přestože má výbornou srst, dobrou zavalitost a tvar těla, dostala 0 bodů, protože nedosáhla požadované váhy. Je prostě prcek ... ale myslím, že to dožene :-)

  


Vrh F

Zazunka rodila 13.3. ve 14:30 hod. Našla jsem bohužel jednoho mrtvého bílého tmavookého samečka coroneta. Měl 130g - obřík a asi to maminka nezvládla.

 


  

Babettka v Olomouci bodovala...

 

TOPlist